Uvod u vizuelni teatar

Kurs će školske 2018/19. godne biti baziran na knjizi Mali princ, Antoana de Sent Egziperija.

Vreme održavanja: 3h/nedeljno
Vođa procesa: Sanja Maljković (scenograf)
Savetnik: Jean-Baptiste Demarigny (glumac i pozorišni reditelj)
Cena kursa: 30e mesečno

O Uvodu u vizuelni teatar

Kurs Uvod u vizuelno pozorište je namenjen svim ljudima (od 15 do 65) koji žele da otrkivaju razne aspekte pozorišta koji su u vezi sa vizuelnom percepcijom. Tokom kursa će se istraživati razne tehnike i teme kao što su pozorište senki, maska, uloga kostima, pozorište objekata, veza muzike i pozorišta, lutka u pozorištu, uloga scenografije, video u pozorištu, razne tehnike glume itd. sve u cilju razvijanja kreativnosti polaznika i istraživanja raznih aspekata pozorišnog izraza.

Da biste se prijavili potrebno je da popunite aplikaciju na ovom linku.

Značajna ostvarenja u školi Le Studija:

Chicago 2012, 2013.
Pod mlečnom šumom 2014.
Sweeney Todd 2013.
Sada reci DA! 2017.

“Jedno od retkih mesta gde nije važna forma, vec suština. Gde se gaje neke lepe, tanane i retke  vrednosti, kako kroz sam proces rada, tako i u odnosu među ljudima. Mesto koje onda iz ljudi  izvlači kreativne dimenzije za koje nisu ni znali da postoje (kad kazem “ljudi”, mislim na sebe :).  Ekipa je sjajna i mila, i zaista je ekipa. Meni lično je to mesto gde uživam i gde sam ono sto zaista  jesam. I hvala vam, dragi ljudi, na tome.”

Ana K.

Ideš na posao, pa plaćas račune. Odgovoran si i odrastao. Pa odeš u Le Studio da se nađes sa sobom. Da se igraš, uživaš i pomeraš sebi granice.

Kristina M.

Zanimljiv je i teoretski deo i vežbe i improvizacije i jedva čekam opet

Relja P.