O NAMA

Čuli ste za Le Studio?

Budi sledeći koji će nam se pridužiti!

Le Studio je alternativni teatar nastao sa ciljem da razvije drugačiji pristup pozorištu, baziran na smelijoj i raznovrsnoj repertoarskoj politici, umetničkom istraživanju i bliskom odnosu sa publikom.
Kreirali smo pozorište gde publika ne dolazi samo da pogleda predstavu i ode. Ljudi dođu ranije, ostaju posle predstave.
Le Studio je mesto susreta, razmene ideja, zajedničke kreacije.
Teme kojima se bavimo nas se tiču, pa se, pošto živimo ovde, tiču i ljudi koji dolaze da gledaju naše predstave.
Bavimo se razumevanjem, kreiranjem, maštanjem, izmišljanjem novih načina. Igramo se. I to sve delimo sa našom publikom u opuštenoj atmosferi, u ambijentu koji pre podseća na nečiju dnevnu sobu ili omiljeni bar, nego na pozorišta na koja smo navikli.

Uz teatar, kreirali smo i školu glume Le Studija, koja za nas predstavlja prostor istraživanja i mesto gde upoznajemo mlade umetnike sa kojima bismo mogli da radimo.
Kako je školu (kao i teatar Le Studio) osnovao i vodi francuski glumac i reditelj Jean-Baptiste Demarigny, pedagoški pristup studija je osmišljen po principu najnovijih metoda i tehnika nastave pozorišta, razvijenih na francuskoj sceni,  zasnovanih na igri i kreativnosti. Pozorišni čovek i njegova kreativnost nalaze se u samoj osnovi treninga, koji za cilj ima da razvije odgovornost i autonomiju.
Negujemo jaku vezu izmedju kurseva i teatra, čime omogućavamo studentima da aktivno učestvuju u životu i razvoju pozorišta.
Škola Le Studija je postala mnogo više od “samo” škole glume. Studenti provode veliki deo svog slobodnog vremena ovde iz čega nastaju snažne prijateljske veze i porodična atmosfera.

Šta radimo ?

LE STUDIO

Više od pozorišta…

Pozorište

Mesto kulture i okupljanja. Le Studio, svake godine,kreira tri nove, visoko umetnički zahtevne predstave.

Centar za usavršavanje

Škola za amatere i master kursevi za profesionalce. Le Studio pruža treninge po uzoru na glavne trendove svetske savrmene scene.

Tim

Le Studio čini mlad i entuzijastični tim okupljen oko zajedničke strasti i vizije (utopije) pozorišta.

Profesori

NAŠ TIM

JB Demarigny

Direktor škole, glumac i reditelj. Profesor na kursu pozorišta i kabarea.

Sanja Maljković

Scenograf. Profesor na kursu pozorišta i pozorišta za decu